Proč navštěvovat solárium?Opalování v soláriu je vynikající prevence proti nemocem a únavě. Horký vzduch z topení, doma i v práci, zatažená obloha – tyto všechny faktory působí na naši psychiku, ubírají nám náladu a přináší mnohdy i ztrátu motivace. V takové situaci dělá několik minut opalování v soláriu doslova zázraky. V soláriu se vaše tělo příjemně prohřeje a uvolní se svaly, což vás doslova „probere k životu“. Vědci vědí, že správná dávka UV-záření může stimulovat tvorbu hormonů a zlepšovat imunitní systém. Lékaři doporučují návštěvu solária při depresích a poruchách nálad. Množství tolik důležitého vitamínu D se během zimy snižuje na minimum a tím dochází k oslabení imunity a látkové výměny v kostech. Podle odhadů je např. v Německu na konci zimy až u 50 % obyvatel obraz vitamínu D značně nízký. To pak vede ke sklonu k infekcím, ztrátě výkonnosti a dalším zdravotním komplikacím. Jestliže správně využíváte solária, pak jsou preventivní účinky UV-záření velice nápomocné. Především je vhodné, aby do solária občas zašli starší lidé. Právě tato skupina lidí potřebuje UV-záření, aby zůstala fit a nevstupovala do jara s únavou.

 Kvalitní solární kosmetika

K tomu, aby pleť byla po opalování co nejpřirozenější, nestačí jenom projít několika kůrami v solárních studiích. Důležitou roli hraje kvalitní speciální solární kosmetika. Tato solární kosmetika byla vyvinuta speciálně pro tyto účely a svými vlastnostmi se liší od běžných prostředků pro péči o pleť. Každý návštěvník solária by po několika procedurách měl znát dobře svůj typ pleti a k tomu si i zvolit patřičnou kosmetiku do solária. Je to těžká věc nebo ne? Pro toho, kdo o opalování v soláriu neví zhola nic, asi je. K tomu, aby i vaše pleť vypadala svěže sportovně vám poradíme i s tímto problémem. Celkem existují 3 druhy kosmetiky do solária, což mnoho lidí vůbec netuší. Častou chybou je koupě prvního doporučeného opalovacího prostředku. Obvykle se ale nákup řídí pouze cenou a zajímavostí etikety. K tomu, abychom se takové chyby vyvarovali, je třeba znát několik základních pouček. Prvním druhem jsou opalovací krémy do solária, které lze nazývat jako: Maximalizace. Tyto přípravky většinou obsahují komplex enzymů DNA a pomáhají vytvořit zlatou barvu pokožky. Jsou charakteristické tím, že obsahují ingredience zlepšující vzhled pokožky a vyhlazující jemné linky a vrásky. Ve většině případů také zabraňují vzniku bakterií na pokožce při pocení při opalování. Jejich funkcí je i to, že zpevňují kůži a ta se stává elastičtější. Takové produkty jsou vyráběny často na bázi hydratačních krémů, tedy dochází ke zvlhčení pokožky.

Následuje solární kosmetika z kategorie: Intenzifikace. I ta působí prostřednictvím látek obsahujících max. množství enzymů DNA. Je vyráběna převážně jako pleťová voda smíšená s olejem. V některých případech je nádobka se směsí doplňována i tabletami, které dodávají tělu CuO2 a významnou měrou omezují působení volných radikálů v těle (škodlivé látky jako nežádoucí produkt vznikající při slunění). Lze proto doporučit jako doplněk používat i antioxidanty což je např. betakarotén. Zajímavá je i skutečnost, že aplikací produktů dochází k omezení rozšíření tkáně. Poslední fází je kategorie: Finalizace. Použitím se dokončuje hydratace pokožky a vyhlazení vrásek a linek. Zvláštní složení a kombinace použitých látek zabraňuje loupání horních jemných vrstev kůže. Významným prvkem jsou zmírňující chladivé látky, které mají příznivý vliv na ohřátou pokožku. Nyní je nám již známo, že prakticky neexistuje universální prostředek. Nejlepšího efektu se dosáhne výhradně aplikací všech tří druhů, a to v době před opalováním, po opalování a v době regenerace. Pamatujte si, že u solární kosmetiky také platí pravidlo o přímé úměře ceny a kvality. Výrobky za 200 Kč a méně rozhodně nelze doporučit. Naopak špičkové produkty mohou dosáhnout i cen přes 1.000 Kč na průměrné balení. Takové produkty naleznete např. v e-shopu www.planetavyzivy.cz v kategorii solární kosmetika. Na závěr si pamatujte, že v každém dobrém solárním studiu by měli být schopni vám podat kvalifikované informace. Nebojte se je vyžadovat.

Anabolizéry jsou založeny na bázi NO. Kloubní výživa se často používá v kulturistice. V dnešní době již seženete stimulanty v nejrůznějších formách. Iontové nápoje je možné konzumovat kdykoliv.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše dokonalé zdraví.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!